środa, 28 maja 2014

Jedne z najlepszych plaż na świecie- Fuerteventura

Przynajmniej jeśli wierzyć rankingowi National Geographic.

W jednym z ostatnich numerów wyróżniono tytułem jednych z 25 najpiękniejszych plaż na świecie:

- Wydmy Corralejo (i rezerwat wydm)
źródło: http://playascalas.com/wp-content/2011/01/las-dunas-del-corralejo-en-fuerteventura2.jpg

- Wyspę Lobos (bardzo atrakcyjna dla osób nurkujących)


źródło: http://www.turismodecanarias.com/islas-canarias-espana/web/foto-imagen/FOTO_FUERTEVENTURA_ISLOTE_DE_LOBOS.html?posicion=9


- Costa Calmę (chyba za dużą ilość naturystów).

źródło: http://www.h10premium.com/galeria/zoom/HPE/hpe_1601130253.jpg


Jak dla mnie w rankingu brakuje El Cotillo i plaży Cofete, ale może to i lepiej - im mniej osób o nich wie, tym przyjemniej spędza się tam czas.

Swoją drogą, ostatnio pogoda wyjątkowo nieplażowa. Już prawie tydzień silnego wiatru, zachmurzonego nieba i gości pytających namolnie "co z tą pogodą, w Grecji/Turcji/Egipcie już upały a tu takie byle co". Szkoda, że niektórzy ludzie przed wyjazdem na wakacje nie sprawdzą dokąd jadą, co wpływa na pogodę w danym miejscu i jak dynamiczne mogą być jej zmiany.

2 komentarze:

 1. Witam
  Piękne to jest i odwiedzę jak już zakotwiczymy na TF.Widzisz to jest te 80% tatki a dla mnie bita 100,jak pisałaś płycizny(intelektualne) też niekoniecznie muszą męczyć,jeśli podejdziemy do nich odpowiednio...osobiście uwielbiam prostotę,za czystość i jasność przekazu ;D
  Pozdrawiam
  Dzidek

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. niby tak, ale mnie męczą te wszystkie small talki, odpowiadanie "bien" nawet jak wali mi się świat i rozmawianie o niczym. tzn. niech sobie będzie tak, ale ciężko znaleźć kogoś do bliższej znajomości, przyjaźni. nie wiem jak to wygląda z perspektywy mężczyzn, ale kobiety nawijają albo o swoich znajomych obrabiając im dupę, albo o makijażu, paznokciach, zakupach. Niby w PL jest podobnie z dalszymi znajomymi, ale z przyjaciółmi już jest o czym pogadać - tu niestety nie.

   Usuń